CODE: 6020-CAB18
Description
Elegance has never looked so chic. This PRESTIGE Crystal Components 18mm Helix pendant in Crystal AB offers all-around faceting and a delicate drop shape. The high brilliance captures the eye quickly, while the sharp curves keep it focused. In this Crystal AB clear color, every angle sparkles brilliantly in the light with rainbow reflections. Its slightly organic feel paired with versatility make this a great addition to any design. Make a necklace that's full of dimension by using this as your focal piece paired with bright colors like red or blue.
Depth 10mm, Hole Size 1.29mm/16 gauge, Hole to Hole 2mm, Length 18mm, Width 10mm